Golden CEO rinkimai

Golden CEO
rinkimai

Sistema, kuria direktorių prižiūrėtojas nori užtikrinti direktorių darbo kokybę ir efektyvumą, supažindinti visuomenę su direktorių atliekamu darbu, padėti direktorių prižiūrėtojui rasti patarimų direktorių atliekamam darbui ir išrinkti geriausią direktorių. Ataskaitos bus skelbiamos kas dvi savaites (14 d.), nes toks
laiko tarpas yra pats tinkamiausias vertinti darbą ir tuo pačiu susiderina su DP užduotimis kurios, taip pat vyksta kas dvi savaites. Kiekvienas "auksinis" direktorius bus įamžintas garbės lentoje.

════════════

Tvarkaraštis (norint atidaryti spauskite ant "spoiler"):

Spoiler

Darbai su pakvietimu paremti tvarkaraščiu, kurį sudaro dvi skirtingos ir besikartojančios savaitės.

jSTTE7w.png

IHuEf3D.png

Šioje sistemoje mums yra aktualios dvi dienos, tai yra pirmosios savaitės trečiadienis ir ketvirtadienis
GCEO:
Ketvirtadienį prasideda direktorių dalyvavimas šiuose rinkimuose, kiekvieną dieną jie rašys, papildys savo pateikiamą ataskaitą. Po 14 dienų pildymo ateis trečiadienis, diena kuomet direktorius turės pateikti savo ataskaitą, prieš ją pateikiant būtina susisiekti su DP ir laukti atsakymo. DP iškart po direktoriaus paskelbimo ją paslėps, o kai visi direktoriai paskelbs, visos bus atslėptos. DP darbas bus išanalizuoti visas ataskaitas, įvertinti direktoriaus atliktą darbą ir galiausiai penktadienis (blogiausiu atveju šeštadienis) bus ta diena, kai bus paskelbiami rezultatai ir geriausias direktorius.


════════════

Ataskaitos šablonas:

Vardas_Pavardė:
Atstovaujama firma:

Išsamus firmos aprašymas (mikro klimatas firmoje, efektyvumas, statistikos ir kt.):
Kiekvienos dienos veiklos aprašymas (iš direktoriaus perspektyvos): 
Darbuotojų stebėjimų rezultatai:
Kaip vertinate savo aktyvumą:

Kiek veiklų padarėte, aprašykite jas:
Kokių naujovių bandėt įnešti į savo firmą ir ar jos pasiteisino:

Laisvas punktas kuriame galite pridėti kažką ir savo, kas jūsų nuomone būtų svarbu:

Skaičius darbuotojų, kuriuos sugebėjote priimti į firmą:
Skaičius darbuotojų, kurie paliko/buvo išmesti iš firmos:
Dažniausiai daromi nusižengimai firmoje:

Įvertinkite savo pavaduotojo darbą nuo 1-10 (jeigu tokio neturite ištrinkite)
Įvertinkite savo darbą nuo 1-10
Įvertinkite kitų direktorių darbą ( kiekvieno ir argumentuokite )
Ką darytumėte kitaip, kad jūsų darbas būtų geresnis ?

════════════

  • Prie kiekvieno direktoriaus pergalės galite prisidėti ir jūs - "ačiū" qpQK12C.png paspaudimas ant šioje temoje paskelbto direktoriaus pranešimo pridės šiek tiek balų (darbuotojų paspaudimai nesiskaičiuoja)
  • Atsakinėjant į ataskaitos 2 pastraipos punktus patariame įdėti daug darbo, kadangi išsamumas pridės daug balų.
  • Pašalinių komentavimas draudžiamas

informacija gali būti redaguojama ar kardinaliai keičiama 
© Rokas'Lays 

Redaguota Rokas_Lays

Dalintis šuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti kituose saituose

15b0decf1e1cc992b83aeb7348e41211432.png
Ataskaitos šablonas:

Vardas_Pavardė: Voltas_Focus
Atstovaujama firma: Medikai [Health&Care]

Išsamus firmos aprašymas (mikro klimatas firmoje, efektyvumas, statistikos ir kt.):
Firmoje viskas tvarkoje, viskas teka savo vaga, iškvietimų skaičius pakankamas nėra dėl ko skųstis, iškvietimai priimami gana greitai šiame laiko tarpe: 2-5 sec. Darbas vykdomas efektyviai, visi stengiasi tiek kiek gali, visų pastangos tenkina valdžia bei kitus serverio žaidėjus, darbas visada atliktas gerai ir kruopsčiai. Darbo statistikos kyla pagal kiekvieno darbuotojo galimybes tolygiai. Per diena dirbančių medikų žmonių vidurkis siekia 8 prisijungusius medikų darbuotojus, medikai pradeda jungtis į serverį tarp 14-16 valandos, tuo metu jau 17 valanda siekiame apie 8-13 dirbančių medikų, pergyvename tik dėl transporto trūkumo, nes yra daug žmonių pirmojo rango ir neužtenka kartais darbinio transporto "Rancher" bet atradome alternatyva atrakindami kitas medikų firmos transporto priemones "Ambulance", tačiau viskas laikui bėgant pasikeis ir šį situacija pati išsitaisys dėl nei per sunkios nei per lengvos rangų pasikėlimo sistemos, ko pasekoje žmonės susikels rangus iki "Ambulance" transporto ir tada jau vėl viskas liks tvarkoj kaip ir buvo t.y "Ambulance" transportas vėl bus nuo 3 rango. Šiuo metu yra 28 darbuotojai, ko daugiau nebe pasikartos, stengsimės laikyti 20-23 žmonės kad užtektu pilnai darbo transporto ir nereikėtu taikyti papildomų sankcijų dėl darbo transporto trukūmo.
Kiekvienos dienos veiklos aprašymas (iš direktoriaus perspektyvos): 
[2018/11/11]  - Žinojau, jog ši diena nebus lengva, nes nusimatė daug dalykų, kuriuos būtinai reikėjo sutvarkyti šiandien. Pirmiausia atsirinkti darbuotojus, kurie dalyvaus direktorių prižiūrėtojo užduotyje, tada visus atrinktus nufotografuoti ir sukelti į forumą, tada nusprendėm, jog reikia akcijos, nes galbūt užduotyje kažkas bus su vaistinėlėm ar panašaus, tai vienas dalykas iš mano metodikos. Akcijos metu buvo galima įsigyti visas medikų teikiamas paslaugas už 50%, akcija sekėsi neblogai kiekvienas tuo metu dirbantis darbuotojas buvo patenkintas. Vėliau man pranešė apie darbuotoja, kuris padėjo ir bendradarbiavo su gaujomis, nors tai nėra leidžiama, todėl privalėjau ji išmesti iš firmos. Kitas dalykas tai pavaduotojas, vyko White_Bear apklausa į pavaduotojus, tiek Roko klausimus, tiek Whito atsakymus stebėjau, todėl Whito atsakymose įsigilinęs dar labiau supratau, jog šis žmogus tikrai yra labai nuoširdus ir rūpestingas, ir kaip visiem buvo aišku jis ir tavo pavaduotojas. Kitas dalykas prie kurio turėjom prieiti tai buvo Algos. 9 darbuotojai gavo algas ir iš viso buvo išdalinta: 449120 €. Norėjau, kad algų aprašymas būtu patrauklus, todėl padariau tai, kaip ir įsivaizdavau sūkuriau tikrai patrauklu algų paveiksliuką, kuris manau daugeliui patraukė akį.
2018/11/12 – Su White_Bear pavaduotoju patikrinome dar karta ar visos išdalintos algos būvo tikrai teisingai, kadangi pirma karta teko viska skaičiuoti. Algos buvo išdalintos teisingai ir jokių klaidų neįsivėlė. Diena ėjo ramiai, su kolektyvu laukėm kol paskelbs DP užduotį. 2018/11/11 paskelbėm, jog darysim atranka žaidime, todėl šiandien supratau, jog reikia 2 žmonėms duoti pasireikšti ir vakare 18-19 valandos tarpe papildomai apklausinėti žmones, tai buvo Monte_Carlos ir Tony_Gaming jiems tai buvo šiokia, tokia nauja patirtis. Primėm 11 žmonių, nes įsivėlė klaida, kurios niekada nežadu pakaroti. Po atrankos firmoje yra 30 žmonių, tad paslaugos suteikiamos, tiesiog žaibiškai. Pelnas irgi labai greitai didėja, todėl viskas kaip ir neblogai. Dienos pabaigoje 23:10 sugalvojau suskaičiuoti kiekvieno darbuotojo pražaistas minutęs išviso – 3739min per diena. Padalinus iš darbuotojų skaičiaus tai yra 124min į diena kas irgi yra visai neblogai.
2018/11/13 – Diena prasidėjo ramiai, tačiau, net nenutokiau, kad bus toks karštis būtent šiandien. Šiandien firma paliko, netgi 3 darbuotojai – Jayden_Campbell, Georgio_Armani, ir paskutinis, tačiau neblogiausias Dead_Boy. Vienas iš šitų 3 darbuotojų buvo įrašytas į DP užduotį ir firmoje egzistavo, tik 4 dienas [ už toki poelgi buvo įrašytas tiesiai į NDS ] 1 iš DP užduočių padaryti nuotrauką su puse registruotų darbuotojų į DPU gražias nuotraukos, jau turime viena, tačiau ar pavyks padaryti likusias 4 , kai šia savaitę daugūma darbuotojų yra neaktyvus. Visiems kas dalyvauja DPU buvo išsiūstos žinutės, kad 2018/11/14 18:00 renkames ir padarom ta nuotrauką.
2018/11/14 – Prisijungiau, šiek tiek po 11h ryto ir buvo šiek, tiek darbuotojų, išvežinėjom vaistus, kalbėjomes, dienos eigoje padarėme viena akcija, kas davė nemažai pinigėlių į pelną [ vaistinėlių akcija 200eur ]. Vėliau aptarėme reikalus su pavaduotoju ir apsikeitė nuomonėm ir informacija supratom, jog DP užduotis mums sekasi labai sunkiai, kadangi dabar yra trečiadienis ir iš 4494 vaistinėlių ir lavonų mes atvežėm, tik 1534 , o dabar yra jau trečiadienis. Galiausiai po 30 minučių firma palieka Auris_Andreas, kuris tikrai buvo aktyvus darbuotojas, ir tikrai galiu džiaugtis, kad jis ir buvo naujokas serveryje, tačiau motyvuotas ir puikus darbuotojas. Supratome tai, jog šia savaite pasielgėm labai blogai ir tikrai DP užduotis nebus taip lengvai įveikta, kaip buvo galima tikėtis. Su nuotraukom, jau sekasi geriau, kadangi laika nuotraukos susitariam dar diena prieš, tačiau dar daug kas prieš akis, todėl žiurėsime, kaip Health&Care firma atsilaikys
tokiam stipriam karščiui tiesiai į nugaras.
2018/11/15 – Viena ramiausiu dienų direktoriavime dar niekada nebuvo tokios ramios dienos. Šiandien jau pradėjau mastyti ir rašyti idėjas apie karo medikus, kadangi daug kas jų nori ir taip firmoje atsirastu daug daugiau veiklos, kas padarytu ši darba dar idomesni. Padarėm ir akcija, kaip ir kiekviena diena, tačiau apie tai daug išsiplėsti negaliu kadangi pats tuo metu, kai buvo daroma akcija nedalyvavau ir tiesiog man tai pasakė pavaduotojas.
Akcija vėl buvo daroma su vaistinėlėm.
2018/11/16 – Prisijungiu ir gaunu įrodymus, kaip Sylvester_Williams daro tyčini NON-RP tai buvo mūsų darbuotojas. Darė daug nusižengimų, nesilankė teamspeak programoje ir galiausiai BOOM banas, tačiau šio dalyko nerašyčiau, jeigu jis nebutu rašęs, jog aš savo pareigas atlieku useless, kas man sukėlė didelia nepykanta, ir darbuotojas iškarto skrido iš darbo, jeigu kažkas nepatinka, tai geriau pasakykit tiesiai, o ne už nugaros. Vėliau padarėm eiline akciją su vaistinėlėm ir toliau visi stengiamės vykdyti DP užduotį, mums buvo like 1 diena iki DPU pabaigos, ir buvo like nuvežti dar 1400 medikamentų. Todėl
@Eduardo_Denaro, @Gruzinas_Tortilla @ White Bear ir aš žaidėm panašiai visa naktį ir stengiamės iš visų jėgų įvykdyti ta užduotį.
2018/11/17 –
Gruzinas_Tortilla palieka kvalifikatorius pareigas ir pati darba. DP užduotis sunkiai, tačiau įveikta belieka laukti tik analizės iš Roko pusės.
2018/11/18 – Firmoje vėl ramu nereikia nerimauti dėl DP užduoties, tačiau visas ramumas greit pasibaigia, nes daugelis nori keliauti į kitas firmas. Firma palieka žmonės, kurie daug stengėsi ir tikrai turėjo savo kaina t.y - Domis_End, Denis_Xander dėkoju jums.
Iš firmos išeina ir Arminas_Bite, Arnas_Haiva išmestas iš firmos.
2018/11/19 – Padariau atranka priimiau 10 darbuotojų ir dar padariau visų medikų ilgai lauktus Karo Medikus.
2018/11/20 - Nieko įspūdingo nauji darbuotojai dirba ir stengiasi tapti karo medikais. Firmoje vyrauja linksma nuotaika, kadangi į Medikų firma atėjo ne naujokai, o rimti vėikėjai, todėl viskas darosi dar idomiau.

Darbuotojų stebėjimų rezultatai: Rezultatai nėra labai blogi, nes yra daromos, tik 2 pasikartojančios klaidos t.y - NON-RP važinėjimas ir keiksmai racijoje. Kiekvienas darbuotojas yra perspėtas ir jeigu 2 karta tai pasikartoja, jis gauna įspėjima.
Kaip vertinate savo aktyvumą: Mano aktyvumas mane tenkina ir ji vertinu gerai, nes nuo 2018/11/12 iki 2018/11/18 mano pražaistas laikas serveryje buvo 1650min, kas reiškia, jog mano dienos vidurkis yra 235min. Nuo įsidarbinimo t.y 2018/11/16 - 2018/11/20 mano dienos vidurkis yra 194 min į diena. [ Iš viso esu pražaidęs, nuo įsidarbinimo 6820min ]
Kiek veiklų padarėte, aprašykite jas:Per 14 dienų firmoje buvo 2 veiklos ir apie 10 akciju.
Abi veiklos buvo tokios pat, reikėjo kuo greičiau atbėgti, bet kokių maršrutų pas pavaduotoja, ir greičiausiai yra laimėtojas. Vyko ir Find Eventas reikėjo surasti pavaduotoja, tam buvo duotas laikas ir užuomenos. Galiausiai padarėm bulių kautynes, o vėliau visiems išdalinom pinigus, tiek už dalyvavimą, tiek už prizines vietas.
Kokių naujovių bandėt įnešti į savo firmą ir ar jos pasiteisino: Karo medikai! - Visiems medikams šis dalykas idomus, tačiau reikia daugiau laiko, kad žinočiau ar tikrai jis pasiteisins. 
Skaičius darbuotojų, kuriuos sugebėjote priimti į firmą: 29
Skaičius darbuotojų, kurie paliko/buvo išmesti iš firmos: 17
Dažniausiai daromi nusižengimai firmoje: Zonos taisyklių nežinojimas ir Kelių Eismo Taisyklių nesilaikymas
Įvertinkite savo pavaduotojo darbą nuo 1-10: 9
Įvertinkite savo darbą nuo 1-10: 6
Įvertinkite kitų direktorių darbą ( kiekvieno ir argumentuokite ):
Mechanikai – Michael_Pacano
Manau tai vienas iš geriausių direktorių, kuriuos esu matęs ir stebėjęs per visa savo SAMP istorija. Visos jo sukurtos temos ir įvaizdis tiesiog žavi ir, net pavyda kelia. Sakau viska, kaip viskas atrodo iš šono. Šis direktorius įvykdo visas DP užduotys ir kiekviena savo žingsnį apgalvoja, būtent tokių direktorių dabar ypač reta. Šis direktorius man lyg autoritetas į kurį stengiuosi ir stengsiuosi lygiuotis. Tad, kaip suprantat šio direktoriaus darba vertinu puikiai.

Ką darytumėte kitaip, kad jūsų darbas būtų geresnis ?: Kol kas idėjos, tik apie karo medikus ir kažkas su medikų galerija.

Redaguota Voltas.

Dalintis šuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti kituose saituose

QEiDmkL.png

 

Vardas_Pavardė: Michael_Pacano

Atstovaujama firma: Mechanikai. „Premium Repair Service“

Išsamus firmos aprašymas (mikro klimatas firmoje, efektyvumas, statistikos ir kt.):

Ketvirtadienis [2018.11.08]

Teko atsisveikinti su viena darbuotoja – Ema_And, jos vietą užėmė direktoriaus pareigas palikęs asmuo – Edvis_Gaming (su direktorių prižiūrėtojo palaiminu buvo suteiktas pakvietimas be atrankos). Pati diena buvo gana darbinga, nes serveryje buvo susirinkęs didelis kiekis žaidėjų dėl vykusių dalybų. Naujoji tema taip pat prisidėjo prie iškvietimų pagausėjimo. Darbuotojai gana stipriai pasipildė savo kišenes dėl didelio remontų kiekio. Negaliu daryti vertinimo, lyginimo su kitomis dienomis, nes tai pirmoji ataskaitos diena.

Statistika [2018.11.08]

f901c30632eb663a94e5913a070011ef406.png

Penktadienis [2018.11.09]

Didelių įvykių nebuvo, žinoma, penktadienis, apskritai mažesnis kiekis žaidėjų serveryje šią dieną padarė ne tokią darbingą lyginant su vakar. Skaičius galėsite matyti apačioje statistikoje. Tiesą sakant matoma šiokia tokia nauda iš dienos paslaugų temos, nes įrankių pardavėme vakar (11.08) kai buvo įrankių diena daug didesnį kiekį nei įprastą dieną (tai matysite vėlgi statistikoje).

Statistika [2018.11.09]

eae60cefaf2bae1965201d34fec08765936.png

Šeštadienis [2018.11.10]

Savo noru kolektyvą paliko – Good_Modeon. Paskutinius įspėjimus surinkę iš darbovietės buvo išmesti du darbuotojai – Mantas_Gudilka, Kentas_Domissss. Pati diena buvo gana darbinga, sprendžiant iš statistikos matoma, kad ko gero buvo geriausia iš visų trijų dienų, kurios aprašytos šiuo momentu.

Statistika [2018.11.10]

d13d08a877d42030d45fd04d53f489ba404.png

Sekmadienis [2018.11.11]

Sekmadienis kaip jau tapo įprasta darbo efektyvumo parodymui yra pati geriausia diena. Dar didesnę nuostabą sukėlė tai, kad neteko nubausti nė vieno darbuotojo už nepradirbtą minimumą. Akcija taip pat prisidėjo prie darbo statistikos kėlimo, buvo parduota beveik dvigubai daugiau įrankių nei praeitą dieną.

Statistika [2018.11.11]

2d4e2a1713cfa54b20ffe607826a5b30487.png

Pirmadienis [2018.11.12]

Pirmadienis buvo gana neblogas lyginant su praeitaisiais. Žinoma, statistikos rodikliai nėra toki aukšti kaip sekmadienio, bet mane visai tenkinantys. Kalbant apie kolektyvą, firmą savo noru vos atsiradus užduočiai paliko – Pro_Nitro, šiuo žmogumi už tokį poelgį nusivyliau, o ypač kai vakar (11.11) dar klausiau kas negalės dalyvauti užduotyje ir jis tuo metu buvo prisijungęs. Du darbuotojai buvo išmesti, nes surinko paskutinius įspėjimus už nepradirbtą dienos minimumą.

Statistika [2018.11.12]

b61bc8ca10fbdc5f25bf02d9d11ab426331.png

Antradienis [2018.11.13]

Ko gero šis antradienis buvo prasčiausia diena iš visų aprašytų daugeliu aspektų. Pirmas aspektas iš kurio peršasi tokia nuomonė yra darbuotojų prastesnis aktyvumas, daugelis pražaidė minimumus arba pasinaudojo neaktyvumo anketomis. Statistika lyginant su kitomis dienomis vėlgi nespindi. Be viso to einant užduočiai kolektyvo gretas paliko Menian_Fierro, kuris buvo sukaupęs 63 taškų sumą direktorių prižiūrėtojo paskirtoje užduotyje (įrankiai + atitempti automobiliai į KMA) ir kolektyvui tuo pačiu apsunkino užduotį.

8bdbf5dff5997bd87e45aedaf9e7c496487.png

Trečiadienis [2018.11.14]

Na, visų pirma reikėtų paminėti apie tai jog šiandien (11.14) yra pirmosios „Golden CEO“ savaitės pabaigos diena. Šiandien kažkokių itin didelių pasikeitimų neįvyko, neskaitant kolektyvo pasipildymo ir vieno darbuotojo kolektyvo palikimo. Izzy_Legit – kolkas ilgiausiai mano firmoje išdirbęs asmuo paliko firmą dėl atsibodusios rutinos, visgi išdirbtas laikotarpis yra 91d., o tai yra nemažai ir visos priežastys suprantamos. Kolektyvą papildė 7 asmenys – Midnight_Tokyo, Malacy_Edwa, Setth_Collins, Magnus_Camell, San_Hai, Aprillia_Goo, Jack_Mister. (8 pateko, bet įsidarbino 7). Šiandienos statistikos rodikliai kur kas geresni nei praeitos dienos, o tai džiugina, kad situacija vėlgi taisosi.

Statistika [2018.11.14]

69a042735486ecc0022f6e6da36d4968264.png

Savaitės ataskaita! (11.07 – 11.14)

Pradirbtų minučių kiekis – 20762 min.

Pravažiuotų kilometrų kiekis – 13206 km.

Sutvarkytų automobilių kiekis – 388 km.

Atitemptų automobilių į konfiskuotų automobilių aikštelę kiekis – 1071.

Parduotų įrankių kiekis – 2912.

Priimtų iškvietimų kiekis – 770.

Priimtų darbuotojų kiekis – 8.

Išmestų darbuotojų kiekis – 5.

Palikusių darbuotojų kiekis – 5.

Užfiksuotų pažeidimų kiekis – 18.

Produktyviausia diena – Sekmadienis. (11.11)

Ketvirtadienis [2018.11.15]

Ketvirtadienis buvo gana prastokas, nors ir darbuotojų aktyvumas kone lenkė sekmadienį pasiektą minučių statistiką, bet su paslaugų teikimu, iškvietimais nespindėjome, o dar ir nepaisant to jog buvo padarytos 3 akcijos surinkome iškvietimų beveik kaip įprastą be jokių akcijų dieną. Į kolektyvo gretas prisijungė – Juodas_Debesys, daugiau „Premium Repair Service“ komandoje pasikeitimų neįvyko.

Statistika [2018.11.15]

0b6225993ee0d6ea8a2e0e73d172660d839.png

Penktadienis [2018.11.16]

Penktadienis nelabai išsiskyrė iš kitų dienų, suprantama, kad darbuotojų aktyvumas nebuvo toks geras kaip kai kuriomis dienomis, visi pradeda savaitgalį ir nori užsiimti kita veikla jam atėjus. Galima iš mano perspektyvos paminėti tik tiek, kad surinkome visai nemažai atitempimų bei parduotų įrankių, priartėjome prie mums iškelto tikslo direktorių prižiūrėtojo užduotyje.

Statistika [2018.11.16]

ceda88157e09e8fe9e1c3c3f35a1bfc2531.png

Šeštadienis [2018.11.17]

Na, šią dieną pirmiausia turbūt reikėtų paminėti tai, kad atsisveikinome su vienu seniausiai dirbančių mano kadencijoje mechanikų, kuris padėjo tiek direktoriavime, tiek pačiai firmai priskirtų užduočių vykdyme – Mafijos_Senelis. Firmą jis paliko norėdamas pakeisti aplinką. Pati diena buvo gana nebloga, nepaisant to jog vyko tik viena akcija surinkome visai nemažai statistikos lyginant su kitomis dienomis.

Statistika [2018.11.17]

21b7b64f17be1bb89f6df43f09960046736.png

Sekmadienis [2018.11.18]

Lyginant su praeitu sekmadieniu (11.11) šis buvo daug ramesnis daugeliu aspektų. Žinoma, suprantama, kad daugelis norėjo atsipūsti po užduoties, šiek tiek užsiimti sava veikla ir čia nelabai kažkokių priekabių gali būti. Firmos gretas paliko vienas asmuo – Jimmy_Morison. Šiokį tokį laužų antplūdį antroje dienos pusėje gavome kai čyteris susprogdino automobilius esančius prie skelbimų kontoros, salono. Daugiau jokių įvykių šią dieną nebuvo.

Statistika [2018.11.18]

638ab8edb8d2e93ff294efded13bbacd21.png

Pirmadienis [2018.11.19]

Pirmadienis. Tai buvo viena iš mažiausiai produktyviausių dienų, žinoma tai galima teisint jog pirmadieniai niekad nepasižymi puikiais rezultatais, bet sakyčiau jog pats privedžiau prie to iškvietimų sumažėjimo su tokiais kiekiais akcijų, kuriuos dariau vykdant užduotį ir atsižvelgiant į tai jog serverio bendruomenėje beveik kas antras žmogus turi maksimalų įrankių kiekį ir dabar prarandami iškvietimai. Toliau, iš kolektyvo gretų pasitraukė du asmenys – Pronis_Kadilaks bei Pro_Mode. Tai jau buvau numatęs prieš Senelio palikimą, kad ši grandinė nusitęs ir svarbiausia jog tai manęs nenustebino. Tai buvo puikūs darbuotojai, bet tenka taikytis su tuo jog vienus keičia kiti.

Statistika [2018.11.19]

a5858439950be00dcaa57af845e25a85942.png

Antradienis [2018.11.20]

Kaip matoma iš statistikos daugeliu aspektų antradienis buvo geresnis nei pirmadienis – padidėjo darbuotojų aktyvumas (pradirbtos minutės), pravažiavome daugiau kilometrų, tiesa kiek liūdina, kad iškvietimų sulaukėme mažiau nei pirmąją savaitės dieną. Kolektyve rotacijų jokių neįvyko.

Statistika [2018.11.20]

8c4aa9819289b34f96d38f6277fa8cdb992.png

Kiekvienos dienos veiklos aprašymas (iš direktoriaus perspektyvos):

[2018.11.08] Diena buvo paskirta stebėjimams. Tai davė savo tam tikrus „vaisius“. Be viso to įkūriau naują temą, kuri bent kolkas duoda šiokią tokią naudą iškvietimų atžvilgiu ir su iškvietimais situacija gerėja.

[2018.11.09] Šią dieną nemeluodamas pasakysiu, kad nepaskyriau tiek laiko, kiek turėjau stebėjimams ir dėl to turbūt nebuvo užfiksuoti kiti pažeidimai be nepradirbto dienos minimumo. Apskritai, ši diena buvo keistoka tiek man, tiek darbuotojams, nes dingo visas tas antplūdis žaidėjų, kurį turėjome praeitomis dienomis.

[2018.11.10] Beveik visą dieną vyko darbuotojų stebėjimai, to pasekoje buvo užfiksuota daug pažeidimų. Vien tik stebint buvo užfiksuoti trys pažeidimai, darant statistiką ir tuo pačiu tikrinant minimumus dar nubaudžiau šešis darbuotojus. Labai nusivyliau, kad daugelis per savo neatidumą nepradirbo vos kelių minučių, kurių jiems trūko iki pradirbto minimumo.

[2018.11.11] Dieną teko pradėti ne itin maloniu pokalbiu su vienu darbuotoju, kuris nenorėjo pripažinti savo gautų įspėjimų. Galiausiai tai nuvedė iki to, kad darbo laiku jis nedirbo ir gavo paskutinį įspėjimą, to pasekoje buvo išmestas iš kolektyvo gretų. Dienai bėgant buvo surengta akcija, kurios dėka pardavėme nemažai įrankių.

[2018.11.12] Diena prasidėjo nuo to, kad teko užimti labiau darbuotojo nei direktoriaus poziciją ir dirbti pilnu tempu vietoj stebėjimų, nes daugelis darbuotojų dar buvo mokyklose, o žaidėjų serveryje 14 – 15 valandą jau buvo virš šimto. Bėgant dienai gavome firmai paskirtą užduotį iš direktorių prižiūrėtojo, padariau akciją, kuri užima didelį vaidmenį šioje užduotyje (renkant įrankių pardavimus). Dienai einant į pabaigą pravedžiau kvalifikaciją, kuri darbuotojui deja, bet buvo nesėkminga.

[2018.11.13] Su praeitos dienos problema šią dieną susidurti neteko, 5 darbuotojai minėtuoju laiku (14 – 15 valandą) jau buvo prisijungę ir apsidirbti nebuvo taip sunku. Dienai bėgant sukūriau naują temą tam, kad išvengta bazėje krūvos nuosavų automobilių vienoje vietoje ir pati bazė atrodytų daug tvarkingiau nei atrodė iki šiol. Matydamas, kad darbuotojai iš kolektyvo „krenta“ gana greitai nusprendžiau padaryti atranką, kad nekristų visas spaudimas ant palyginus mažos likusios komandos pečių. Galiausiai vėliau į vakarą užsiėmiau paskirtos užduoties vykdymo planu – padariau akciją ir nuotrauką su kolektyvu.

[2018.11.14] Dieną pradėjau tikrindamas kandidatų į „Premium Repair Service“ kolektyvą anketas. Iš 27 asmenų atsirinkau 8 asmenis, kurių anketos, aktyvumas tenkino mane. Prisijungęs į serverį padariau dvi akcijas, nes praradome nemažai darbuotojų, kurie registruoti užduotyje, o kapstytis užduotyje galime tik darydami daugiau akcijų ir įdėdami dar didesnį indėlį nei dėjome iki šiol kiekvienas iš dalyvaujančių darbuotojų. Vėliau tai pačiai DP užduočiai surinkau dalyvaujančius darbuotojus Los Santos mieste bei su darbuotojais padarėme nuotrauką.

[2018.11.15] Ši diena tiek man, tiek kolektyvui buvo šiek tiek pasyvesnė. Ypatingų pasikeitimų, naujienų neturiu, surengiau tris akcijas, padarėme nuotrauką su kolektyvu užduočiai.

[2018.11.16] Na, šią dieną kažkokio išskirtinio neįvyko, dėl to daug išsiplėsti negaliu. Padariau dvi akcijas, išbandžiau naują akcijos formatą, kuris davė šiokį tokį savo vaisių ir pritempėme į KMA nemažai mašinų, tai gana stipriai prisidėjo prie užduoties.

[2018.11.17] Daug apie šią dieną negaliu aprašyti, nes nežaidžiau tą dien tiek laiko, kiek žaisdavau praeitomis. Vos prisijungęs padariau akciją, kad pabandyti įvykdyti galutinai užduotį iki pietų (iki tol kol reikės man išvykti iki vėlaus vakaro) ir šis tikslas mums pavyko. Daugiau ką paminėti šioje dienoje neturiu.

[2018.11.18] Šią dieną vyko įprastas mechanikų darbas bei rutina, nebuvo daryta jokių akcijų ar kokių nors kitų veiklų. Leidau tiek sau, tiek darbuotojams šiek tiek pailsėti nuo maksimalaus susitelkimo bei pastangų dėjimo vien tik į darbą.

[2018.11.19] Dieną pradėjau tikrindamas kas yra teamspeake, o kas ne kai dar net nebuvau prisijungęs į žaidimą. Galiausiai du darbuotojai buvo įspėti už nebuvimą teamspeake darbo metu. Kitą dienos dalį dirbau kaip įprastas darbuotojas.

[2018.11.20] Diena nebuvo kupina įspudžių, dirbau prie šio pranešimo, tobulinau jį, būdamas žaidime užsiėmiau darbuotojo veikla bei prižiūrėjau kolektyvą.

Darbuotojų stebėjimų rezultatai:

[2018.11.08] Įspėjimais nubausti keturi darbuotojai už šiuos pažeidimus - nepadaryti įrodymai tempiant tr. priemonę, budėjimas Dilimore miestelyje, bazėje, garaže, nedarbas darbo metu.

[2018.11.09] „Grubesnių“ pažeidimų neužfiksuota, liko neišsiaiškinta viena situacija dėl panaudoto šaunamojo ginklo 11.08 (įrodymai pasiekė mane tik šiandien), apie šią situaciją plačiau ar darbuotojas buvo baudžiamas sekančią dieną. Du darbuotojai nubausti už šį pažeidimą – nepradirbtas dienos minimumas.

[2018.11.10] Pirma tai apie minėtą situaciją dėl panaudoto šaunamojo ginklo. Darbuotojas neturėjo įrodymų, kad ginklą naudojo savigynai, dėl to gavo paskutinį įspėjimą ir buvo išmestas iš darbo. Per dieną buvo nubausti iš viso 8 darbuotojai, nusižengimai padaryti buvo šie – nebuvo teamspeake darbo metu, nedirbo darbo metu, nepradirbo dienos minimumo. Taip pat vienas darbuotojas gavo paskutinį įspėjimą už nepradirbtą dienos minimumą ir buvo išmestas iš darbo.

[2018.11.11] Šią dieną stebint darbuotojus buvo užfiksuotas tik vienas pažeidimas. Vienas iš darbuotojų nedirbo vykstant darbo laikui ir gavo paskutinį įspėjimą, kuris kainavo darbovietę.

[2018.11.12] Du darbuotojai buvo įspėti už nepradirbtą dienos minimumą, gavo trečiuosius įspėjimus ir buvo išmesti iš kolektyvo gretų. Daugiau pažeidimų nebuvo užfiksuota.

[2018.11.13] Vienas darbuotojas buvo įspėtas už nebuvimą teamspeake darbo metu. Daugiau pažeidimų nebuvo užfiksuota.

[2018.11.14] Pažeidimų neužfiksuota.

[2018.11.15] Vienas darbuotojas buvo įspėtas už nepradirbtą dienos minimumą, nesmagu, kad antra diena kai jis firmoje, o jau nesugeba pražaisti minimumo, bet tikiuosi jog ties šiuo aspektu jis pasitaisys ir pasikeitimai kardinalūs įvyks.

[2018.11.16] Vienas darbuotojas buvo įspėtas dvejais įspėjimais (yra bandomajame laikotarpyje) už tai, kad bandė pasisavinti bendradarbio remontą. Taip pat tas pats darbuotojas, kuris buvo įspėtas (11.15) už nepradirbtą minimumą gavo vėl įspėjimą ir tai buvo trečiasis įspėjimas, kuris jam kainavo darbovietę. Daugiau pažeidimų neužfiksuota.

[2018.11.17] Vienas darbuotojas buvo įspėtas už nustatyto kainoraščio nesilaikymą (davė pinigų asmeniui, kad jis galėtų užsisakyti remontą), prisipažino, kad padarė tokį nusižengimą, todėl buvo nubaustas švelnesne bausme. Dvejais įspėjimais buvo įspėtas darbuotojas, kuris nepradirbo dienos minimumo. Daugiau pažeidimų neužfiksuota.

[2018.11.18] Pažeidimų neužfiksuota.

[2018.11.19] Du darbuotojai buvo įspėti už nebuvimą teamspeake darbo metu. Daugiau pažeidimų neužfiksuota.

[2018.11.20] Vienas darbuotojas buvo įspėtas už nepradirbtą minimumą. Daugiau pažeidimų neužfiksuota.

 MJFtCdr.png

791f22085165ea77c004fdc3e7e44fba433.png

Kaip vertinate savo aktyvumą: Kiek aukščiau matote mano aktyvumo lentelę. Kai kuriomis dienomis skaičiai gali būti netikslūs (kadangi kai kuriomis dienomis aktyvumas mano fiksuotas buvo skaičiuojant statistikas, o po to dar šiek tiek žaisdavau), bet bendras pražaistas laikas vykstant rinkimams apskaičiuotas tikslus remiantis nuotrauka daryta pirmą rinkimų dieną bei paskutinę. Tikslus pražaistas laikas – 3369 min. Savo aktyvumą vertinu ganėtinai gerai, daviau beveik visą savo laisvą laiką tam ir to neslėpsiu, be viso to darbo žaidime kiekvieną dieną reikėdavo paskirti 40 minučių tai tikrai visoms statistikoms suvesti bei aprašyti. Ties šiuo aspektu jaučiuosi, kad padariau viską, ką galėjau.

Kiek veiklų padarėte, aprašykite jas: 11 - 12. Taip, šios veiklos buvo akcijos, nebuvo treniruočių, kelionių ar dar ko galimai buvo tikėtasi iš manosios pusės. Visada pabrėžiau tą faktą, kad darbas svarbiausia ir jo funkcionalumas, akcijos be viso to, kad padėjo įvykdyti paskirtą užduotį mums, bet ir savotiškai padėjo serverio bendruomenei. Mes sulaukėme iškvietimų, pardavėme daug įrankių, bendruomenė gavo įrankių nemokamai, kuriuos gali panaudoti žaisdami serveryje. Visada atsižvelgiu į abipusius interesus ir žiūriu ką mes gauname iš to, ką gauna kitas asmuo iš to. Kalbant apie treniruotes nematau tame labai didelės naudos. Žinoma, tai puikus rutinos paįvairinimas, bet didesnės naudos iš to nebus. Atsižvelgiant į tai, kad automobiliai sprogsta gana dažnai, o vykdant treniruotę mes jų negalėsime paimti ir taip, čia vėl galite pastebėti kaip aš atsižvelgiu į abipusius interesus. Kaip rinkos analitikas, automobilių pardavėjas (serveryje kaip jau tapo įprasta vadinamas „perikūpas“) žinau, kad tas pridėtas 1 daužtumas rinkoje parduodant automobilį sudaro daug, o ypač jei iki tol automobilio daužtumas buvo 0.

Kokių naujovių bandėt įnešti į savo firmą ir ar jos pasiteisino: Iš mano pusės buvo sukurtos dvi temos. Kalbant apie jas tai viena buvo sukurta gerinti firmos įvaizdį ir apie ją aprašinėti manau daug nereikia, ji davė šiokios tokios naudos, išvengiame betvarkės bazės ribose, bet firmos funkcionavimui tai įtakos nesudarė. Antroji idėja, kurią įgyvendinau buvo – dienos teikiama paslauga. Na, galiu pasakyti, kad ši idėja davė savotiškos naudos, o ypač tą dieną kai įrankiai darbo laiku buvo parduodami po 1€/vnt. sulaukėme padoraus iškvietimų kiekio. Ties savaitiniais atlyginimais įvedžiau šiek tiek kitokius normatyvus nei jie buvo taikomi seniau, prieš įvedant naujuosius normatyvus pakakdavo tiesiog pradirbti 500 minučių per savaitę ir atlyginimas būdavo išmokamas. Šiuo metu po pakeitimų darbuotojas ne tik turi pradirbti 500 minučių, bet ir pravažiuoti 500 km., atvykti į 20 iškvietimų bei atitempti 30 automobilių į konfiskuotų automobilių aikštelę. Tai šioks toks stimulas darbuotojams dirbti, kad gautų atlyginimą, o ir tuo pačiu užtikrinamas geresnis firmos funkcionavimas.

Laisvas punktas kuriame galite pridėti kažką ir savo, kas jūsų nuomone būtų svarbu: -

hf5kzGJ.png

6103ed2388336e9eb0abfdf2a4092126945.png

Skaičius darbuotojų, kuriuos sugebėjote priimti į firmą: 9.

Skaičius darbuotojų, kurie paliko/buvo išmesti iš firmos: 15.

Dažniausiai daromi nusižengimai firmoje:

45c245a7e6e46dad3e84153a28cb2775608.png

Vėlgi statistiką padarytų nusižengimų matote kiek aukščiau. Dažniausiai daromu nusižengimu kaip ir daugelis tikėjosi išrinktas nepradirbtas minimumas. Tikiu, kad daugelis firmų susiduria su šia problema. Kalbant apie kitus nusižengimus džiugu, kad jie yra ne taip dažnai daromi, turiu omenyje budėjimus garaže, kainoraščio nesilaikymus ar dar kokių grubesnių taisyklių pažeidimus.

Įvertinkite savo darbą nuo 1-10: Labai sunku save vertinti, manau tai turėtų padaryti bendruomenė bei DP ar kiti atsakingi asmenys už direktorių vertinimą. Stengiausi kiek galėjau ir dėjau didžiules pastangas šios idėjos vystymui bei ataskaitos pateikimui. Pažymio skaičiumi sau parašyti negaliu.

Įvertinkite kitų direktorių darbą ( kiekvieno ir argumentuokite ): Na, iš keturių direktorių, kuriuos turėjau aprašyti beliko tik vienas – Voltas_Focus. Šis žmogutis man visada buvo įdomi ir tuo pačiu šiek tiek paslaptinga asmenybė. Kalbant apie jo direktoriavimą galiu atsiliepti iš teigiamos pusės. Mačiau jo įdedamas pastangas DP užduotyse, jis jas užsidegęs įvykdyti lygiai taip pat kaip ir aš, pastebėjau ir tai, kad daro treniruotes, o tai savotiškas pliusas jam, o ne man šiuose rinkimuose. Peržvelgęs medikų skiltį forume taip pat neišvydau banalių prikurtų temų, kurios nėra reikalingos firmai, tas man labai patiko, nes pats esu tokios pačios nuomonės, kad tai nėra reikalinga.

Ką darytumėte kitaip, kad jūsų darbas būtų geresnis?: Mano akimis reikėtų susitvarkyti su esamomis spragomis, nes lyg ir viskas susitvarko, bet galutiniame variante jos išlenda bei vėl kartojasi. Kolkas dažniausiai pasikartojanti spraga yra darbuotojų trūkumas tam tikru laikotarpiu (14 – 15 val.). Po padaromų atrankų ši spraga susitvarko, bet laikui bėgant ji vėl išlenda.

Redaguota Michael_Pacano

Dalintis šuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti kituose saituose

PIRMOJI "GOLDEN CEO" DIREKTORIAUS RINKIMŲ APŽVALGA
2018.11.08 - 2018.11.21

Pirmoji rinkimų analizė, todėl visus noriu supažindinti su vertinimų sistema. Direktoriai bus vertinami balais, kurie bus sudaromi iš įvairių kriterijų. Kaip ir sakiau tai yra pirmi rinkimai, todėl skiriami balai nebus maksimalūs ( max.10). Kodėl ? Noriu pasilikti vietos tiek sau, tiek vadovams, galbūt kažkada išvysiu taip gerai atliktus darbus, o max. balas atrodys per žemas.

Kaip bebūtų gaila - šį kartą dėl direktoriaus titulo kovos 2 direktoriai - Michael ( mechanikų firmos direktorius) ir Voltas ( medikų firmos direktorius ).

════════════

pFcC21k.png

07dRHgg.png

9lljI7G.png

QutztaB.png

Ntg7Rew.jpg

TY75Qmj.png

════════════

Tokia paprasta analizė, tikėjausi daugiau iš savęs, bet turim ką turim. Prisiknisti prie direktorių darbo nepavyko, turbūt mano paties ribotas aktyvumas pakišo man koja arba abu direktoriai yra "auksiniai" ^^

Taip pat esu atviras diskusijoms, jeigu esate nepatenkinti kažkurio direktoriaus darbu, ar turite idėjų DP ofisui, o gal būtent šitai sistemai ? Siūlau maloniam pokalbiui prie arbatos puodelių ir sausainių TS kanale. 

 

Rokas_Lays

 

Dalintis šuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti kituose saituose

961f84ad4147903c7998b7436b4b1eb8277.png

Vardas_Pavardė: Michael_Pacano.

Atstovaujama firma: „Premium Repair Service“ mechanikai.

550f59e7a6af23d399e7994ac53d57f4618.png

Išsamus firmos aprašymas (mikro klimatas firmoje, efektyvumas, statistikos ir kt.): Šie rinkimai tiesą sakant buvo kiek įdomesni turbūt dėl to, kad keitėsi didelė dalis kolektyvo ir juos keitė nauji žmonės, kuriuos galėjau pažinti, susidaryti įspūdį apie jų asmenybes ir tuo pačiu jų kuriamą mikro klimatą pačioje firmoje. Per pirmąją atranką patekusiais asmenimis galiu didžiuotis, jų rezultatais džiaugiuosi, firmoje jie išsilaikė, tam tikrais atvejais „persilaužė“, galutiniame variante turime 5/7 išsilaikiusius asmenis, kurie „Premium Repair Service“ dirba jau antrąją savaitę. Antroji atranka vėlgi susilaukė didelio Greenside serverio žaidėjų dėmesio, o tuo pačiu senbuvių, buvusių direktorių žvilgsniai pakrypo manosios firmos link, tai man buvo šioks toks signalas, kad judame gera linkme, ypač atsižvelgiant į tai jog daugelis iš jų čia atėjo kaip patys įvardino vedini gana draugiško kolektyvo. Darbuotojų efektyvumas vėlgi manau susitvarkė ir didžioji dalis, sakyčiau 80% iš jų rodė geriausius rezultatus savo galiose. Suprantama, kad visų galimybės skirtingos, bet mačiau ypač užduoties metu visų indėlį, pastangas ir rankų nenuleidimą iki pačios paskutinės minutės, vėlgi kaip ir minėjau aptarime dasidėjo prie viso to šioks toks įspraudimas į tam tikrus „rėmus“, nes praradome nemažai minučių savaitės viduryje, dar ant klaustuko buvo keli darbuotojai, kurie su savimi nusineštų kone du tūkstančius minučių, turėjome galvoti apie patį sunkiausią variantą ir daryti viską ką galime. Ši užduotis iš visų išsiskyrė sakyčiau tuo, kad mačiau komandos dvasią, užsidegimą, nors nepasakyčiau jog čia buvo sunkiausia užduotis, bet visi stengėsi, ragino vieni kitus, motyvavo ties vienu ar kitu aspektu. Apie pačių mechanikų aktyvumą, apskritai kaip komandos daug kalbėti bent imant paskutinės savaitės laikotarpį daug aprašinėti nereikia, dažniausiai matomas kiekis virš 10 prisijungusių asmenų vienu metu. Veikloje be pranešimo klubo skiltyje, o tiesiog tą pačią dieną karts nuo karto pasakant apie planuojama veiklą susirinko 19 iš 25 (tuo metu buvusių komandoje) asmenų ir tai tikrai nėra dėl to, kad esame po neseniai vykusios atrankos, tuo esu įsitikinęs, nes dažniausiai net ir po atrankų tokių skaičių negeneruodavome, dėl to manau ir suprasite dėl ko priėjau prie tokio tikslo, kuris aprašytas paskutiniame punkte. Kalbant apie statistikas šį kartą išvysite tik dvi (savaitės bei bendrą), nusprendžiau daugiau laiko skirti pačiai firmai žaidime, o ne ataskaitos rašliavoje, be viso to reikėtų pripažinti jog statistika labai priklauso nuo vykstančių akcijų ir apskritai dienų. Vienos dienos yra labai produktyvios, kitos prastokos lyginant su produktyviosiomis, labai esame priklausomi bent statistikos atžvilgiu nuo prisijungusių asmenų kiekio serveryje.

 550f59e7a6af23d399e7994ac53d57f4618.png

Kiekvienos dienos veiklos aprašymas (iš direktoriaus perspektyvos):

[2018.11.21] Šią dieną pradėjau su ataskaitos pateikimu pirmiesiems „Golden CEO“ rinkimams, kuriuose draugiškoje kovoje susidūriau su esamu medikų direktoriumi Voltu_Focus. Dienai bėgant priėmiau sprendimą skelbti atranką į firmos gretas, nes reikėjo užpildyti tuščias vietas joje.

[2018.11.22] Pateikiau naujųjų „Premium Repair Service“ darbuotojų patekusiųjų sąrašą. Didelį dėmesį pasiryžau skirti naujiesiems mechanikams – supažindinant juos labiau su darbo etika, stebint juos ir padedant įvairiapusiškose situacijose.

[2018.11.23] Kadangi dienos pabaigoje turėjau išvykti daug ką apie šią dieną neturiu papasakoti. Vyko įprastas darbas firmoje, žinoma, penktadienis niekada nepasižymėjo kažkokiais aukštais rezultatais, bet šiek tiek paanalizavęs naujus žmones firmoje susidariau pirminį įspūdį gana gerą. (atsižvelgiant į jų bendravimą su senais darbuotojais, klientais, aktyvumą)

[2018.11.24] Diena prasidėjo su daroma akcija, sulaukėme gana daug iškvietimų ir tai mane džiugina, žinoma, viso to priežastis yra ta, kad buvo senokai daryta akcija ir tai tikrai davė savotiškus rezultatus. Toliau didesnę laiko dalį skyriau firmos priežiūrai, forumo priežiūrai bei darbuotojų atsirinkimui, kurių nekelti į užduotį.

[2018.11.25] Prisijungęs į serverį nusifotografavau dalyvaujančių darbuotojų darbo statistikos lenteles bei pateikiau jas DP užduočių temoje. Tam, kad diena, o ypač kai tai buvo sekmadienis (kaip jau įprasta didžiausius rezultatus rodanti diena) nenueitų veltui ir tam tikru atveju jei užduotyje gautume parduoti įrankius padariau dvi akcijas, užpildėme serverio bendruomenę įrankiais.

[2018.11.26] Prisijungęs į virtualią erdvę nuskubėjau patikrinti naujo turinio, kuris buvo pateiktas mechanikų skiltyje. Pasirodo, kad per pietus žaidėjams nuostolių sukėlė čyteris, todėl nieko nelaukdamas sutikrinau pateiktas apeliacijas dėl čyterių susprogdintų automobilių. Toliau priėjau prie savaitinių atlyginimų išdalinimo darbuotojams, o galiausiai likusią dienos dalį praleistą žaidime paskyriau vėlgi darbuotojų, o ypač naujų žmonių esančių firmoje stebėjimams. Teko užtikti vieną darbuotoją nedirbantį darbo metu ir nepradirbus 150 min. ir tai jam atsiėjo vieną įspėjimą.

[2018.11.27] Vos tik prisijungęs be jokių perspėjimų patikrinau darbuotojus esančius teamspeake. Mano nuostabai visi buvo prisijungę į kanalą ir neperžengė taisyklės dažnai kišančios koją darbuotojams. Praėjus šiokiam tokiam laiko tarpui sulaukėme iš direktorių prižiūrėtojo užduoties, ėmiausi veiksmų plano koordinavimo, iškėliau tikslus dalyvaujantiems darbuotojams ir nuskubėjau padaryti pirmą skaičiavimą, turėjom 5300~ pradirbtų minučių, kitą savo laisvo laiko dalį skyriau darbuotojų stebėjimams, daviau tam tikrų pastabų, taip pat gavau nusiskundimų dėl darbuotojų grubaus vairavimo miesteliuose, to pasekoje apturėjome pokalbį. Galiausiai sutikrinau minimumus, padariau antrąjį skaičiavimą, kurio rezultatai parodė, kad turime daugiau nei 7000 minučių.

[2018.11.28] Šią dieną didelę savo laiko dalį skyriau keldamas transporto priemonei ridą, kad įvykdyti vieną iš paskirtų DP užduočiai punktų, gaila, kad man pačiam to padaryti neišėjo, bet džiugu jog vienas iš mechanikų užsitikrino vietą tarp TOP3 pagal pravažiuotą kilometražą šią dieną. Stebėjimams tiek laiko, kiek praeitomis dienomis šią dieną neskyriau, didelę savo laiko dalį kaip jau ir minėjau daviau užduočiai, kelis kartus dariau patikrinimus teamspeake esančių asmenų, džiugu, kad nereikėjo nė vieno nubausti. Galiausiai vakare padariau skaičiavimus, kurių rezultatai parodė, kad turime virš 10000 pradirbtų minučių, artėjame reikiamo tikslo link gana sparčiai.

[2018.11.29] Šią dieną tiek pats, tiek darbuotojai susitelkėme į užduotį, kėlėme minutes, kad užsibrėžtas tikslas būtų kuo greičiau pasiektas. Padariau skaičiavimus, kurie parodė gana nemažus rezultatus – 12000 pradirbtų minučių.

[2018.11.30] Vos prisijungęs stengiausi darbuotojus motyvuoti paskirdamas prizus už paimtas ridos varžybas (paimta vieta varžybose ridos – 100,000€ prie algos), šis paskatinimas davė savus rezultatus, nes mechanikų darbuotojai paėmė visas tris prizines varžybų vietas pagal pravažiuotą kilometražą. Toliau užsiėmiau skaičiavimais, naujomis idėjomis, kurias jau skaitydami šį postą turbūt išvydote.

[2018.12.01] Prisijungęs padariau skaičiavimus, kurie parodė, kad turime reikiamą kiekį pradirbtų minučių užduoties įvykdymui, bet nusprendžiau jog noriu pažiūrėti kiek mes galėsime išspausti dar papildomai minučių iki tol, kol turėsiu išvykti. Vėliau po pateikto pranešimo apie DP užduotį temoje priėjau prie kitos temos kūrimo, kurią galima rasti klubo skiltyje, galiausiai pasirašiau temą naujosios sugalvotos idėjos, kurią pateikiau 12.02.

[2018.12.02] Vos prisijungęs pateikiau naująją temą, apie kurią minėjau 12.01 pranešime, po jos iškart paskelbiau atranką, kad surinkti naujus žmones į firmą. Dienai bėgant padariau akciją, tuo pačiu analizavau vis pasirodančias anketas, kurių kiekis nustebino per tokį laiko tarpą. Galiausiai praėjus lygiai 8 valandoms po atrankos paskelbimo ją užrakinau bei pateikiau analizę. Klubo skiltyje pateikiau užduoties aptarimo temą, kurioje geriausiai pasirodę darbuotojai buvo apdovanoti. Atėjus vakarui išdalinau pirmuosius 10 kuponų darydamas įvairius eventus tiek žaidime, tiek forume.

[2018.12.03] Dieną pradėjau nuo savaitinių atlyginimų išdalinimo, nusprendžiau darbuotojus motyvuoti kur kas didesniais atlyginimais nei iki šiol. Atėjus vakarui (19:00 valandai) surinkau visą prisijungusį kolektyvą (19/25) asmenų į bazę ir pradėjau veiklą apie kurią galima bus paskaityti apačioje. Stengiausi išspręsti vieną kilusį konfliktą tarp dviejų darbuotojų firmos viduje.

[2018.12.04] Vos prisijungęs patikrinau darbuotojus ar jie yra teamspeak mechanikų kanale, dienai bėgant stebėjau naujų asmenų darbą, atėjus vakarui vienam iš darbuotojų pravedžiau kvalifikaciją ir su direktorių prižiūrėtojo leidimu priėmiau vieną iš mano kadencijoje gana ilgai pradirbusių mechanikų – Mafijos_Senelis.

550f59e7a6af23d399e7994ac53d57f4618.png

Darbuotojų stebėjimų rezultatai:

[2018.11.22] Vienas darbuotojas buvo įspėtas už nepradirbtą dienos minimumą.

[2018.11.23] Du darbuotojai buvo įspėti už nepradirbtą dienos minimumą. Vienam iš jų tai buvo paskutinis įspėjimas ir iš firmos gretų jis buvo išmestas.

[2018.11.24] Vienas darbuotojas buvo nubaustas už du padarytus nusižengimus. Vienas iš jų buvo serverio bendrųjų taisyklių pažeidimas – atsijungimas kai yra gaudomas policijos pareigūnų. Tokie veiksmai jam kainavo du įspėjimus, o galutinai karjerą firmoje užbaigė jo šaunamojo ginklo naudojimas prieš pareigūną ir kitus serveryje žaidžiančius asmenis. Taip pat vienas darbuotojas buvo įspėtas už nepradirbtą dienos minimumą.

[2018.11.25] Žodiniu įspėjimu buvo perspėtas vienas darbuotojas už buvimą AFK ne bazėje daugiau nei 5 min. Daugiau pažeidimų neužfiksuota.

[2018.11.26] Vienas darbuotojas buvo įspėtas už nedirbimą esant darbo laikui. Taip pat vienas darbuotojas buvo įspėtas už nepradirbtą dienos minimumą. Daugiau pažeidimų neužfiksuota.

[2018.11.27] Stebint darbuotojus kaip jau ir minėjau radau prie ko prikibti jų darbo etikoje, to pasekoje daviau tam tikras pastabas teamspeake, kalbant apie nusižengimus jų nebuvo užfiksuota nors ir skyriau stebėjimui gana nemažai laiko, tas žinoma džiugina. Vienas darbuotojas buvo įspėtas trečiuoju įspėjimu už nepradirbtą dienos minimumą ir buvo pašalintas iš kolektyvo gretų.

[2018.11.28] Pažeidimų neužfiksuota.

[2018.11.29] Pažeidimų neužfiksuota.

[2018.11.30] Keli darbuotojai buvo įspėti žodiniais įspėjimais už menkesnius nusižengimus – transporto priemonės nesunaikinimą, buvimą AFK ne bazėje daugiau nei 5 min. Vienas darbuotojas buvo įspėtas už nepradirbtą dienos minimumą, o jam tai buvo paskutinis įspėjimas, tuo pačiu buvo pašalintas iš kolektyvo gretų.

[2018.12.01] Pažeidimų neužfiksuota.

[2018.12.02] Vienas darbuotojas buvo įspėtas už nebuvimą darbo kanale vykstant darbo laikui. Daugiau pažeidimų neužfiksuota.

[2018.12.03] Du darbuotojai vos prisijungus bei patikrinus kas yra teamspeake gavo po įspėjimą. Patikrinus pradirbtus minimumus vienas iš per paskutinę atranką įsidarbinusių asmenų buvo įspėtas už nepradirbtą dienos minimumą.

[2018.12.04] Vienas darbuotojas buvo įspėtas už nesiklausymą aukštesnio rango asmens, atsikalbinėjimą. Taip pat dar vienas darbuotojas buvo įspėtas už nepradirbtą dienos minimalų laiką. Šiems darbuotojams tai buvo tretieji įspėjimai ir jie buvo pašalinti iš kolektyvo.

550f59e7a6af23d399e7994ac53d57f4618.png

345fa79e077da668bd756aedaccff959436.png

Kaip vertinate savo aktyvumą: Viršuje, kaip ir praeituosius rinkimus matote mano aktyvumo lentelę dienomis. Tam tikrose dienose matote minuso ženkliuką, nes neturėjau pražaistų minučių nuotraukų tomis dienomis, bet bendrą aktyvumą visų rinkimų metu pavyko apskaičiuoti. Prieš kalbant ir aprašant daugelis turbūt matote tam tikromis dienomis kiek prastesnį aktyvumą lyginant su kitomis, bet visgi savaitgalis kiekvienam yra savaitgalis, skiriu daugiau savo laiko kitiems dalykams, o ne žaidimui. Pereinant prie bendro aktyvumo visų rinkimų metu galiu pasidžiaugti, kad šiuose rinkimuose buvau kiek aktyvesnis nei praeituose, smagu, kad pavyksta bent ties šiuo aspektu rodyti šiek tiek geresnį rezultatą ir judėti pirmyn. Bendras aktyvumas pražaistas rinkimų metu – 3482 min.

Kiek veiklų padarėte, aprašykite jas: Iš viso padariau 6 veiklas. 5 iš šių veiklų buvo akcijos, kurių aprašinėti per daugiausiai nereikia, nes tai manau kaip ir aišku. Siekėme aprūpinti bendruomenę įrankiais, kitomis paslaugomis. Padariau išvadas ir atsižvelgiau į pastabas po paskutinių rinkimų, kad veiklą galima padaryti naudinga ir už ją gausime kaip kolektyvas daugiau nei pralošime. (sveriant naudą iš treniruotės su neatvežamais laužais vykstant jai). Daugiau apie ją žemiau pacituotame pranešime iš klubo skilties temos skirtos darbuotojams.

Spoiler
Atsakyti

Praėjo po gana ilgo laiko tarpo vykusi veikla. Norėčiau visų pirma padėkoti Jums už didžiosios kolektyvo dalies dalyvavimą. (19/25) Tai tikrai džiuginantis mane rodiklis, tiesą sakant nesitikėjau tokio Jūsų antplūdžio treniruotėje, o tai kažkiek ir sujaukė mano planus, kad veikla užtruko dvi su puse valandos. Taip pat dėkoju už šį skirtą laiką. Kalbant apie pačią treniruotę laužiau galvą kaip geriau padaryti viską, kad išeitų tuo pačiu nors kiek į naudą, o ne būtų tiesiog prašvaistytos darbo valandos. Kaip ir tikėjausi iš pirmo įspudžio vairavimo užduotis daugeliui man dar rodant trasą atrodė lengva, bet savo kailiu ją patyrus nuomonės keitėsi. Sakyčiau, kad gana gerai palavinote savo įgudžius ties vairavimu, nes teko laviruoti transporto priemonę įvairiausiais būdais. Sekančiąją dalį stengiausi pritaikyti tam, kad geriau vieni kitus pažintumėte ir išmoktumėte dirbti komandiškai, negaliu sakyti, kad esu užtikrintas jog tai man pasiekti pavyko, čia jau lieka Jums spręsti. 

Geriausiai vairavimo užduotyje pasirodžiusių trejetukas

1. Laurynas_Leigon - 15%.

2. San_Hai - 10%.

3. Bunta_Fujiwara - 5%.

Visų važiavusiųjų rezultatai

San_Hai 2:44:96
Gordon_Hells 3:33:13
Dead_Boy - 3:19:23
Aprillia_Goo - 2:48:86
Magnus_Camell - 2:54:01
Bunta_Fujiwara 2:47:34
Jeffry_Lilwer - 3:10:85
Laurynas_Leigon - 2:44:56
The_Franzis - 3:06:49
Dovydas_Weed 3:01:23
Eduardo_Denaro - 3:07:51
Voltas_Focus - 2:50:31
Belenkoks_Chuligans - 3:11:26
 Tokyo_Sensei - 3:04:72
Lauris_Varskyte - 3:13:73
 Crossed_Lee - 3:07:55

Antroje užduotyje laimėjusiųjų komanda

Amanda_Candy, Belenkoks_Chuligans, Laurynas_Leigon, Jeffry_Lilwer, Bunta_Fujiwara, Magnus_Camell, The_Franzis, Tokyo_Sensei - 10%.

Apskritai dalyvavusiems

Kiekvienam dalyvavusiam veikloje be šių procentų pridėjau po 5% papildomai bei kaip atlygį dar iš manęs kiekvienas (-a) gavote po 50,000€ už dalyvavimą veikloje.

Akimirkos iš vykusios veiklos

hv7TCKC.png

13YSQFm.png

kydQCaB.png

8I89hTm.png

Dėkoju Jums dar kart už aktyvumą bei dalyvavimą, kantrybę bei indėlį! Iki kitų aptarimų!

 

Kokių naujovių bandėt įnešti į savo firmą ir ar jos pasiteisino: Per šiuos rinkimus į firmą įnešiau vieną naujovę – kuponus. Tiesą sakant šią idėją turėjau gana ilgą laiką, bet viskam apmąstyti, susidėlioti galimiems variantams prireikė laiko, dėl to jos pasirodymas užtruko. Labai nustebino visų pirma ažiotažas dalyvaujančių asmenų kuponų dalybose. Darant event‘us, kuriuose reikėjo rašyti man į /sms atsakymą į vieną ar kitą klausimą tekdavo išjunginėti telefoną, nes /telefonas paskutinių gautų žinučių „log‘as“ keitėsi akimirksniu. Apie pačios idėjos naudą daug pasakyti negaliu, pastebėjau jog žaidėjai stengiasi tausoti kuponus iki kol pakels automobiliams kuo didesnę ridą bei tuomet susigrąžinti savo dalį išleistų pinigų remontui, o kuponų daug išdalinti nenoriu, dėl to priėjau prie nuomonės, kad reikės įvesti kuponų panaudojimo terminą.

550f59e7a6af23d399e7994ac53d57f4618.png

Laisvas punktas kuriame galite pridėti kažką ir savo, kas jūsų nuomone būtų svarbu: Sakyčiau radau kaip galima panaudoti šį punktą, kad pateikti išvadas iš visų aprašytų punktų aukščiau apie apskritai vykstančią situaciją firmoje, dp užduotis, naujoves, veiklas ir apskritai tam jog palyginti praeitus rinkimus, efektyvumą su praeitais rinkimais. Visų pirma, turbūt reikėtų pradėti nuo pačių darbuotojų, nors per šiuos rinkimus padariau viena atranka daugiau lyginant su praeitaisiais, bet didžiąja dalimi esamo kolektyvo ir jo produktyvumu esu patenkintas. Su naujaisiais darbuotojais bei jų darbu teko susipažinti tik pora dienų, bet jei stebint aktyvumą milžiniškas kiekis prisijungusių mechanikų ištisą dieną manau yra geras rodiklis bei to įrodymas. Su per pirmą šių rinkimų patekusiųjų kolektyvo dalimi susipažinau visais aspektais – pamačiau jų galimybes, ryžtą, nusiteikimą, indėlį tiek DP užduotyje, tiek apskritai dirbant firmoje. Kalbant apie efektyvumą manau susitvarkėme su praeituose rinkimuose kilusia spraga (motociklų laužais), tiesą sakant šiek tiek gaila, kad progos pasitaisyti nebuvo dar vykstant pirmiesiems rinkimams nenutęsiant spragos iki šių, nes nusiskundimai siunčiami buvo ne man, tačiau dabartinėje situacijoje ties darbuotojų efektyvumu manau viskas yra gerai. Tai matomai ir stebėjimų apraše, stengiausi skirti laisvą laiką stebėjimams lygiai kaip ir praeituose rinkimuose, gal šiek tiek stebėdamas laiko praleidau ir mažiau, bet toli gražu tos eilutės jog pažeidimų neužfiksuota nereiškia, kad tiesiog patingėjau stebėti. Didžioji dalis darbuotojų patys susiprato kokia darbo etika taikoma mano firmoje ir jos laikėsi. Ties veiklomis taip pat iš dalies pakeičiau požiūrį ir sutinku su DP žodžiais, kad padarant prasmingą veiklą galima daug „išlošti“, o ne tiesiog tuščiai praleisti laiką. Lyginant su praeitais rinkimais turbūt tiek laiko neskyriau ataskaitos rašymui, keičiau visą iš savo pusės dalyvavimo modelį susitelkdamas labiau žaidime nei word‘o faile, stengdamasis pateikti kuo daugiau informacijos patiems darbuotojams klube ir įdėdamas pastangų kituose dalykuose, kuriuos galimai praleidau praeituose rinkimuose.

20313a7a58a0552cae5c9ad66ec627f0589.png

Skaičius darbuotojų, kuriuos sugebėjote priimti į firmą: 18.

Skaičius darbuotojų, kurie paliko/buvo išmesti iš firmos: 12.

Dažniausiai daromi nusižengimai firmoje: Ties nusižengimais pasikeitimų kardinalių neįvyko, kaip ir praeitus rinkimus, taip ir per šiuos darbuotojams „per kojas“ kertantis nusižengimas yra nepradirbtas minimumas. Kalbant apie naujokus daug asmenų naujai įsidarbinusių į firmą už šį nusižengimą bausti neteko, priešingai negu praeituose rinkimuose, nes bandomajame laikotarpyje 2 įspėjimai labai stipriai atsiliepdavo tolimesnėje darbo karjeroje. Sakyčiau labiau atsikratėme seniau įsidarbinusių neaktyvių darbuotojų šleifo firmoje. Antrasis nusižengimas, kurį reikėtų išskirti būtų teamspeak‘as. Dėl teamspeak‘o man kyla įvairiausių idėjų ir apskritai buvimo jame, bet kol niekas nepasikeitę darbuotojai privalo laikytis nustatytų etikos taisyklių bei normų, nusprendžiau nebeduoti perspėjimų, kad prisijungti į teamspeak‘ą, o tiesiog vos prisijungęs sugaudyti neatliekančius to, kas jiems numatyta ir bausti, kad ateityje šie dalykai nesikartotų. Daugiau šaknis įleidusių nusižengimų šiuose rinkimuose paminėti negaliu, nes jie buvo pavieniai lyginant su šiais dviem išskirtaisiais.

Įvertinkite savo darbą nuo 1-10: Ties šiuo aspektu vėlgi pavyko persilaužti ir kiek pačiam išreikšti nuomonę apie savo daromus veiksmus, direktoriavimą. Sakyčiau, kad savo darbą vertinu vidutiniškai (6-7), manyčiau, kad ties kolektyvu, užduotimis, veiklomis patobulėjau nuo praeitų rinkimų, bet vėlgi yra ir savotiški minusai – pateikiau prastesnę ataskaitą lyginant su praeitąja, viena idėja įvedžiau mažiau nei per praeitus rinkimus.

550f59e7a6af23d399e7994ac53d57f4618.png

Įvertinkite kitų direktorių darbą ( kiekvieno ir argumentuokite ) Šiuose rinkimuose nusprendžiau aprašyti visų esamų direktorių darbą, o ne tik dalyvaujančių rinkimuose.

„Bitučių prokuratūra“ Arminas_Bite – su šiuo asmeniu daug bendrauti tiesiogiai kaip direktoriams dar neteko, bet džiaugiuosi jo rodomais rezultatais bent dabartinėje situacijoje. Nemeluodamas pasakysiu, kad iš pradžių galvojau apie tai jog turbūt šis žmogutis dar pilnai nesupras kiek atsakomybės jam reikės prižiūrint policijos departamentą, bet tuo pačiu mano nuostabai pamačiau gerą susitvarkymą su kolektyvu, protingą žmonių pasirinkimą į savo komandą, o viso to rezultatas – didelis rodiklis aktyvių darbuotojų /kviesti lentelėje, efektyvus visų darbo funkcijų atlikimas.

„Village Hospital“ White_Bear/Voltas_Focus – šią firmą dviejų direktorių asmenybėmis išskyriau dėl to, nes per rinkimus teko pamatyti abiejų darbą bei įvertinti galimybes. Visų pirma, stebinantis dalykas buvo medikų aktyvumo rodikliai direktorių prižiūrėtojo paskirtoje užduotyje, sulaukėme tikrai didelės konkurencijos iš šios firmos darbuotojų ridos varžybose, tai parodo, kad tiek buvęs direktorius, tiek esamas sugebėjo atsirinkti tinkamus žmones. Vėlgi, daugelį serverio bendruomenės stebinantis White‘o aktyvumas neprasprūdo pro akis, daugeliui manau aišku, kad geras vadovo aktyvumas turi didelę reikšmę pačios firmos funkcionalumui, veiksmų koordinavimui.

„Taksistai“ Jack_Marzo – per šiuos rinkimus daugiau susipažinau su šiuo asmeniu, patiko jo bendravimas, manieros, kultūringumas, taip gal šioks toks minusas buvo uždelstas temų pateikimas, bet viskam yra atitinkamos priežastys ir dabar manau belieka jam leisti įsivažiuoti pilnai į savo rolę.

„Red County Logistics Network“ Denis_Xander – 6 temų pateikimas pačią pirmą direktoriavimo dieną, kaip jums atrodo kokia nuomonė peršasi? Mano akimis šio asmens pasirinkimas šiam darbui buvo tikslingas, matau jo motyvaciją, pačio kaip vadovo aktyvumą tiek forume, tiek žaidime, gebamą surinkti žmonių ratą firmoje, /darbai lentelėje konkuruojantį prisijungusių darbuotojų kiekį su manąja firma.

Ką darytumėte kitaip, kad jūsų darbas būtų geresnis ?: Kalbant apie tai ką daryčiau kitaip nei dariau labai daug išsiplėsti neturiu. Apie savo planus esu parašęs klube esantiems žaidėjams. Žinau, kad ne visiems jis pasiekiamas, bet ir noriu nustebinti, o ne supilti viską tiesiog čia. Ties anksčiau minėta spraga iš savo pusės, kurią rašiau šiame punkte manau susitvarkėme, bent jau dabartinėje situacijoje. Be visų tikslų, kuriuos jau daugelis žino išsikėliau sau naująjį – išlaikyti stabilų, labai maža dalimi besikeičiantį konfliktą firmoje. Esu rašęs, kad tai turbūt vienas sunkiausiai išpildomų aspektų, bet jaučiuosi tam „pribrendęs“. Žinoma, visada yra žmonių, kurie pildo pas mus į firmą ir gali pakeisti dirbusius, bet noriu turėti visiškai vieningą kolektyvą, kuris būtų susibendravęs, vieningai siektų iškeltų bei užsibrėžtų tikslų.

Dalintis šuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti kituose saituose

Vardas_Pavardė: Jack_Marzo
Atstovaujama firma: Taksi

Išsamus firmos aprašymas (mikro klimatas firmoje, efektyvumas, statistikos ir kt.): Firma gerai atlieka savo darbą. Iškvietimai priimti, klientai aptarnauti. Iškvietimo priėmimo laikai svyruoja nuo 1-2s iki 30s. Laikas, per kurį priimtas iškvietimas, ne visad džiugina, tačiau turime šiandien ką turime. Taip pat ir iškvietimų kiekis, kurį gauna visa firma nėra per daug didelis. Suprantama, kad norėtųsi daugiau, tačiau yra kaip yra. Firmos darbuotojai yra draugiški. Dauguma firmos darbuotojų gana aktyviai bendrauja firmos racijoje. Ne kiekvieną dieną ir ne visą darbo dieną juos galima sutikti bendraujančius „Teamspeak 3“ programoje. Žaidėjai dirbantys darbe supranta humorą, yra linksmi. Firmos viduje nebaisu pasijuokti bei linksmai praleisti laiką „skaldant“ juokelius. Darbuotojų aktyvumas – šis kiek verčia nerimauti. Ne visi darbuotojai pradirba dienos minimumą arba yra pradirbamas dienos minimumas ir atsijungiama. Net nepasistengę pradirbti minimumo(nekalbu apie visus, yra išimčių, kas tikrai negali/neturi galimybės), kai kurie ir neužpildo neaktyvumo anketos – nuo to kenčia firmos efektyvumas, tačiau džiugu, jog pavyksta turint ir nedidelį darbuotojų kiekį susitvarkyti su ateinančiais iškvietimais.

Kiekvienos dienos veiklos aprašymas (iš direktoriaus perspektyvos): 2018.11.22. - Diena prasidėjo ne itin gera gaida - sužinojau, jog 2 firmos darbuotojai prašosi būti išmetami iš Taksi darbo, nes nori eiti į kitą firmą. Praradome Amanda_Candy ir Kristis_Malibu. Firmos darbas ypatingai neišsiskyrė - darbuotojai vežiojo lagaminėlius, priiminėjo iškvietimus ir sėkmingai aptarnavo klientus. Pastebėjome iškvietimų trūkumą, dideliam darbuotojų kiekiui. Poilsiui nuo dienos darbų visi susirinkome į Teamspeak'ą ir ten susirinkome įdomiam žaidimui internete - šaradoms. Dienos pabaigoje firma prarado dar vieną darbuotoją dėl jo neaktyvumo.

2018.11.23. - Lyginant šią dieną su praeita - ši diena atvirkščia - firmos aktyvumas, bei prisijungusių darbuotojų kiekis smuko žemyn, o iškvietimų kiekis padidėjo. Tačiau kritęs darbuotojų aktyvumas netrukdė susidoroti su ateinančiais iškvietimais - aptarnavome visus kvietusius klientus. Lygiai taip pat kaip praeitą dieną, susirinkę Teamspeak'e vėl sužaidėme partiją šaradų bei linksmai praleidome laiką. Vakare keletas darbuotojų gavo įspėjimus už neaktyvumą.

2018.11.23. - Po truputį pradėtas DP užduočiai - pradėjome rinkti darbuotojus dalyvaujančius DP užduotyje. Firmos aktyvumas siekia 22 dienos aktyvumą - firmos darbuotojai po dienos "pertraukos" sugrįžta į didesnį ritmą. Iškvietimų kiekis vidutiniškas ir firma be jokių problemų susitvarko su ateinančiais iškvietimais. Parai keliaujant į pabaigą keletas darbuotojų gavo įspėjimą dėl neaktyvumo.

2018.11.24. - Pilnai pabaigtas pasiruošimas DP užduočiai - iš visų darbuotojų buvo atrinkti šių "žaidynių" dalyviai. Firmos gyvenimas, aktyvumas toliau, diena iš dienos išlieka pastovus. Darbuotojai su iškvietimų krūviu susitvarko puikiai.

2018.11.25. - Diena, kai laikas registruoti DP užduoties dalyvius - būtent nuo to diena ir prasidėjo. Į DP užduotį užregistravome 19 darbuotojų - 2 liko už borto dėl neaktyvumo. Likusi dienos dalis praėjo taip pat kaip ir praeitos dienos.

2018.11.26. - 2 trečdaliai dienos ėjosi, jau sau, įprastu ritmu ir, sakykime, buvo kopijuojama daugumos dienų tvarka - darbuotojų aktyvumas normalus, iškvietimų kiekis taip pat atitinka visų dienų vidurkį. Jau vakare praradome vieną darbuotoją - žaidėjas savo noru paliko firmą. Palikimas skaudus, tačiau jis dar skaudesnis žinant, jog darbuotojas buvo reigstruotas DP užduočiai. Atėjus maždaug 21 val. darbuotojų kiekis serveryje staigiai krito iki vos keletos. Dirbdami vos keli darbuotojai šauniai susitvarkė su jiems atitenkančiu krūviu. Paros pabaigoje firma prarado dar vieną darbuotoją - pastarasis buvo išmestas dėl neaktyvumo.

2018.11.27. - Dieną gavome DP užduotis. Tada greitai susitarėme, kas kuo užsiims, kadangi užduotis ne viena. Po paros, paskaičiavus turimus rezultatus paskaičiavome, jog turime vieną trečiąją DP užduoties. Vykdydami užduotis taip pat sėkmingai ir atlikome savo pagrindinį darbą. Vakare vienas darbuotojas buvo išmestas dėl neaktyvumo - darbuotojas dalyvavo DP užduotyje.

2018.11.28. - Eilinė diena firmoje, tik su papildomomis DP užduotimis. Darbuotojai dirba dėl DP - kelia minutes dirbdami su darbine tr. priemone, kelia ridą važinėdami LV ratus. Firmos šiandien nepaliko niekas, darbuotojai gerai atliko savo darbą.

2018.11.29. Dar viena DP diena. Pradžia, ėjusi lyg iš pypkės nudžiugino, tačiau paskaičiavus DP rezultatus supratome, jog užduotis įvykdyti šansų nebedaug. Praradome dar vieną darbuotoją, kuris dalyvavo DP užduotyje ir buvo itin naudingas - žaidėjas buvo užblokuotas, vėliau atsiblokavęs pats paliko darbą. O firma, pagal pagrindinę veiklą, darbą atlieka puikiai - serverio žaidėjai sėkmingai aptarnaujami Taksistų firmos.

2018.11.30. - Priešpaskutinė užduočių diena. Iki DP galo vos 2d., tačiau firmos rezultatai nedžiugina - mums vis dar trūksta nemažo kiekio minučių, o pora darbuotojų visiškai neaktyvus, kiti pražaidžia minimumą. Jeigu tai tęsis ir toliau - teks konstatuoti faktą - neįvykdysime užduoties. Atėjus vakarui tokį faktą konstatuoti ir teko..

2018.12.01. - Diena, kai laikas priduoti DP užduočių rezultatus. Deja, tačiau užduoties įvykdyti nepavyko. Nepaisant firmoje vyrančių liūdnų nuotaikų, Taksi firma sėkmingai atlieka savo pareigą. Taip pat praradome keletą darbuotojų - visi išmesti dėl neaktyvumo firmoje.

2018.12.02. – Kelias dienas prieš šią buvo planuota veikla. Besidarbuojant ir belaukiant veiklos keletas firmos darbuotojų atkrito. Atėjus veiklos laikui(18h) ji prasidėjo – prisijungusių darbuotojų turėjome, kiek turėjome – skaičius nebuvo didelis, tačiau to pilnai pakako. Pasibaigus veiklai buvo išdalintos premijos ir firma vėl kibo į darbus.

2018.12.03. – Kritiškai kritus darbuotojų skaičiui teko dieną surengti atranką. Per atranką priimtas maksimalus įmanomas kiekis žmonių 10. Nauji darbuotojai greitai susipažino su ,iš seniau, dirbančiais ir pradėjo darbus savo naująjame darbe.

2018.12.04. – Vėl gi – įprasta diena firmoje – su puse firmos naujų darbuotojų, jiems naujas darbas, firma vėl aktyvi, iškvietimai priimami greitai ir priimami visi. 

Darbuotojų stebėjimų rezultatai: Darbuotojai aktyviai priiminėja iškvietimus, vežioja lagaminėlius, budi. Kai kurie darbuotojai neatlieka savo darbo, kai reikia dirbti, važinėdami nesilaiko KET, daro NON-RP. Keletas darbuotojų buvo pastebėti darant nesąmones.

Kaip vertinate savo aktyvumą: Nesu pilnai patenkintas savo aktyvumu. Laiko praleidžiu serveryje nemažai, tačiau mano aktyvumas svyruoja nuo mažesnio iki didesnio. Kai kurias dienas tikrai galėčiau praleisti daugiau serveryje, negu praleidžiu dabar.
Kiek veiklų padarėte, aprašykite jas: Per visą šį laikotarpį vyko viena veikla(2018.12.02). Dalyvaujančiųjų veikloje kiekis nebuvo didelis, tačiau tai puikiai tiko veiklai pagal užduotis, firmos šiek tiek ribotą fondą, tuo labiau, kai verta su piniginiais reikalais žiūrėt į priekį. Veikla prasidėjo 18:00. Pradėjome nuo darbuotojų sugebėjimo valdyti netikėtai gautą tr. priemonę. Pasirinkome darbinį tr. „Cabbie“ ir Drift eventą. Galbūt tai nėra automobilis, kuris puikiai slysta šonu, tačiau dirbant Taksi firmoje reikia mokėti jį valdyti. Darbuotojams buvo parašyti balai už jų šonaslydį, trys prizinės vietos buvo apdovanotos piniginėmis premijomis bei rangų sistemos bonusais. Vėliau vyko bulių kautynės angare. Darbuotojai trankėsi su darbinėmis tr. priemonės „Taxi“. Laimėję darbuotojai buvo apdovanoti prizais. Po kautynių, likę be transporto priemonių sugalvojome pasišaudyti. Kilo idėja padaryti „HateShoot“ tipo šaudynes. Veiklą planavome 1h laikotarpiui, tačiau į jį netilpome. Pratesėme veiklos laiką ir surengėme paskutiniąsias bokso varžybas. Veiklą baigėme, susirinkę bazėje 19:15 darbuotojai gavo premijas. Taip pat buvo padalintos premijos už užduočių prizines vietas.
Kokių naujovių bandėt įnešti į savo firmą ir ar jos pasiteisino: Prie naujovių firmoje dar darbuotis neteko, kol kas tenka tik galvoti kaip ir ką galima padaryti, kad būtų geriau.

Skaičius darbuotojų, kuriuos sugebėjote priimti į firmą: 10.
Skaičius darbuotojų, kurie paliko/buvo išmesti iš firmos: 11.
Dažniausiai daromi nusižengimai firmoje: Tarp didžiausių nusižengimų būtų galima išskirti: ne darbą darbo metu, darbo metu nebuvimą „Teamspeak 3“ programoje, KET taisyklių nesilaikymą. Tarp kiek mažesnių: dienos minimumo nepradirbimą.

Įvertinkite savo darbą nuo 1-10: Šiaip esu žmogus, kuris labai mėgsta save nuvertinti, galbūt šis pažymis per didelis, galbūt per mažas. 4.
Įvertinkite kitų direktorių darbą ( kiekvieno ir argumentuokite): „Bitučių Prokuratūra“ direktorius Arminas_Bite – šį asmenį pažįstu jau nebe pirmą mėnesį ir galiu patvirtinti, jog jis yra atsakingas ir tuo pačiu labai linksmas asmuo. Gavęs savo pirmajį direktorių, darbe, kuriame reikia tikrai griežto direktoriaus, jis savo poste susitvarko puikiai. Per kelias dienas sukūrė kokybiškas temas bei puikiai susitvarko su firma.

„Village Hospital“ direktorius White_Bear – galima pagirti jo įdėtas pastangas dėl pavaduotojo, dėl kurio visų pirma ir gavo šį direktorių. Kaip direktorius šis žmogus manau yra atsakingas, bei greitai susitvarkė su forumo temomis. Šis direktorius yra aktyvus, manau aktyvumas yra vienas svarbiausių dalykų ko reikia geram direktoriui, todėl šioje vietoje vėl būtų galima jį pagirti. Vertinu ir dėtas pastangas praeitose DP užduotyse, dirbdamas pas Voltą jis rodė tikrą pavyzdį kitiems darbuotojams.

„Premium Repair Service“ direktorius Michael_Pacano – jo direktoriavimą parodo, šio žmogaus, nuveikti darbai. Didelis dėmesys DP užduotims - šios visos įvykdytos. Būsimų firmos darbuotojų atrinkimas, esamų priežiūra, įvairių statistikų skaičiavimai, temų estetika – šį direktorių galima laikyti pavyzdiniu.

„Red County Logistics Network“ direktorius Denis_Xander – su šiuo žmogumi neteko susidurti iki jo direktoriaus pareigų. Tačiau jam gavus pareigas ir užėjus pas jį į kanalą supratau, jog draugiškas ir linksmas. Gavęs pareigas iškart puolė prie darbų – greitai susitvarkė su temomis. O kol kas puikiai susitvarko su savąja firma.
Ką darytumėte kitaip, kad jūsų darbas būtų geresnis?: Metas pradėti darbuotis ties idėjų sfera. Sukurti darbuotojams didesnį veiklos pasirinkimą, tačiau nepamiršti ir pagrindinio mūsų atliekamo darbo. Taip pat įdėti savęs į šias pareigas daugiau nei visu 100% procentų.

Dalintis šuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti kituose saituose

Kadangi direktorių prižiūrėtojas @Rokas_Lays nusprendė atsistatydinti iš pareigų (su visa pagarba jam) tokiu atveju nusprendėme, jog administracija skirti laiko sąžiningai direktorių analizei negali. Aplamai kalbant apie „Golden CEO“ idėja yra sveikintina ir ganėtinai įdomi, bet nemanome, jog tai galėtų būti ta sistema, kuri veiktų sėkmingai ir galėtų duoti vien tik teigiamus rezultatus kalbant apie firmų efektyvumą (visą tą laiką būtų galima investuoti naudingiau). Vien direktorių įdedamas darbas į firmos analizę yra nežmoniškai didelis. Dėl šios priežasties neišanalizuoti direktoriai @Michael_Pacano ir @Jack_Marzo gavo kaip premiją po 3.500 kreditų už atsidavimą ir kruopštumą ruošiant analizes. Mes tai labai vertiname!

Pagarbiai „Greenside“ administracija

Dalintis šuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Pasidalinti kituose saituose

Atsakyti

Svečias
Ši tema yra užrakinta.

  • Šiuo metu peržiūri   0 narių

    Nėra registruotų vartotojų, kurie šiuo metu peržiūri šį puslapį.